Τετάρτη 2 Απριλίου 2008

Αθλητικό Quiz

Σε αγώνα ποδοσφαίρου η γηπεδούχος ομάδας προηγούνταν 5-0 στο ημίχρονο και 7-1 στο 60'. Βρείτε ποιο ήταν το τελικό σκορ και για το grand prix de la jurie βρείτε και τον αγώνα.

6 σχόλια:

σταυρος είπε...

λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ και......ακομη δεν βρηκα κατι.
μου μυριζει θεμα χυτη.
θα ξαναψαξω αργοτερα

chitis είπε...

Σε μένα, θυμίζει την έκφραση "σταγόνα στον ωκεανό".

Κάθε μέρα διεξάγονται χιλιάδες ποδοσφαιρικοί αγώνες ανα την υφήλιο.

Σε τι επίπεδο πρέπει να ψάξουμε, συλλόγους, εθνικές ομάδες, Β'Κολομβίας, φέτος, πέρσι, πριν 50 χρόνια, τι;

mgpolitis είπε...

άντε να βοηθήσω λίγο γιατί άρχισε η γκρίνια ;-)
Ο αγώνας έγινε στην Ελλάδα και φυσικά δεν ήταν Α'εθνικής...
με το σκορ και τη λέξη "αγώνας" στο google είδε κανείς?

Καταπληκτικό!

5-0 ημίχρονο,
7-1 στο 60',

7-8 τελικό!

Μα πώς τα κατάφεραν;

(Είπαμε "χωριό", αλλά όχι κι έτσι...)

καλα ρε Μαυρικιε, τηλεφωνημα χρειαστηκε....
να πω την αμαρτια μου, δεν σκεφτηκα να ψαξω στα ελληνικα

τα συγχαρητήρια μου αγαπητοί φίλοι και ακόμα περισσότερα μπράβο στην εποπτεύουσα αρχή της χώρας μας. Για όσους είναι ακόμα με την απορία:
(από το supesport.gr)

Με ένα τηλεφώνημα το 7-1 έγινε 7-8!
εκτύπωσέ το
Στιγμιότυπο από παλιότερο αγώνα της Αναγέννησης Λιβαδερού στην έδρα της Κυριακή απόγευμα στο Λιβαδερό της Κοζάνης. Για την Β' τοπική κατηγορία, η Αναγέννηση, αδιάφορη βαθμολογικά, υποδέχεται την Αναγέννηση Σερβίων, που είναι τελευταία στη βαθμολογία. Θυγατρική ομάδα του Τιτάνα Σερβίων, μονομαχεί τον Ιωνικό Βαθυλάκκου για να σωθεί.

Οι φιλοξενούμενοι παρακάλεσαν τους γηπεδούχους να τους δώσουν το παιχνίδι, το Λιβαδερό όμως αρνήθηκε. Και σαν καλύτερη ομάδα που είναι, προηγήθηκε 5-0 στο ημίχρονο. Ξεκινάει και το δεύτερο ημίχρονο, το σκορ διευρύνεται σε 7-1 στο 60' του αγώνα.

Κάπου εκεί άρχισαν να χτυπούν τα τηλέφωνα από το Δήμο Σερβίων, καθώς ήξεραν ότι η ομάδα του Λιβαδερού είχε μια δικαστική εκκρεμότητα για επεισόδια σε παλιότερο αγώνα. Και άρχισαν οι υποσχέσεις για βοήθεια ώστε να αθωωθεί η ομάδα και κάπου οι γηπεδούχοι πείστηκαν.
Και σε λίγα λεπτά το 7-1 έγινε 7-8!

Την Δευτέρα το πρωί στην Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κοζάνης έβλεπαν το φύλλο αγώνα και δεν πίστευαν στα μάτια τους!
Ελληνική ποδοσφαιρική πραγματικότητα... Η ελληνική κοινωνία της αξιοπρέπειας σε όλο της το μεγαλείο!